GA Home
A.net/GA
Upload a Photo
Upload a Video
Add a News article
Write a Blog
Add a Comment
Blog Feed
News Feed
Video Feed
All Feeds
Carrollton Cross Country Invitational
September 7th 2019 202 Trojan Dr., Carrollton, Georgia, 30117, United States
Report
Block
3 Followers
Home
Photos
Blog
News
Attendees
Videos
Records
Info/Results
History for 2016 Sep 10th
Results
Video
News
Photos
2019
1
1
2018
1
1
2017
1
1
2016
1
1
2015
1
1
2014
2
13
4
61
2013
1
1
2012
1
1
2011
1
1
2010
1
1
2009
1
1
Media for 2016
Videos (
0
)
View
+
Photos (
0
)
View
+
Articles (
1
)
View
+
Blogs (
0
)
View
+
Results
2016 Results - Carrollton Cross Country Invitational
Sep 6th 2016, 7:18pm
Attending groups
RunnerSpace.com/GA
DyeStat.com
Invited groups
2016
Carrollton Orthopaedic XC Invitational
2016 Results - Carrollton Cross Country Invitational
Published by
DyeStat.com
Sep 6th 2016, 7:18pm
Mens Results
5,000 Meters 1A-2A-3A
Official Team Scores
1.
North Hall
35
2.
Landmark Christian
38
3.
Providence Christian
77
4.
Westminster
115
5.
Our Lady of Mercy
155
6.
Pepperell
158
7.
Stone Mountain
207
8.
Bremen
240
9.
Hart County
244
10.
Callaway
270
11.
Paideia
304
12.
Mt De Sales
322
13.
Temple
407
1.
12
Tommy Johnston
17:50.04
SR
North Hall
2.
-
Devan Crow
18:25.84
SR
North Hall
3.
12
Kermit Jackson
18:48.48
Landmark Christian
4.
-
Carter Robinson
19:10.79
PR
North Hall
5.
10
Colton Wooster
19:12.44
Landmark Christian
6.
10
Jack Drury
19:20.89
Landmark Christian
7.
9
Landon King
19:22.56
PR
Providence Christian
8.
9
Luke Hudson
19:25.15
Providence Christian
9.
12
Andrew Duffie
19:26.42
SR
Providence Christian
10.
11
Micah Burdette
19:29.90
Landmark Christian
11.
12
Gregor Sebba
19:32.22
SR
North Hall
12.
11
Edwin Chavez
19:50.14
Pepperell
13.
12
Aldahir Barrantes
19:52.01
Our Lady of Mercy
14.
9
Kameron Jackson
19:55.00
Landmark Christian
15.
11
Mason Arbery
20:01.16
Westminster
16.
9
Seth Brahney
20:05.40
Mt De Sales
17.
12
Lindsey Green
20:08.80
SR
North Hall
18.
-
Fabian Gutierrez
20:11.84
PR
North Hall
19.
12
Yusef Omar
20:18.91
PR
Stone Mountain
20.
12
Mitchell Ostrow
20:20.22
Westminster
21.
-
Jack Schlafly
20:27.79
PR
Westminster
22.
10
Jake Stubbs
20:29.81
Bremen
23.
-
Albert Zhang
20:32.55
PR
Westminster
24.
11
Carter Webb
20:36.01
SR
North Hall
25.
10
Noah Wilson
20:37.87
Landmark Christian
26.
10
Joel Duffie
20:39.37
Providence Christian
27.
12
Jake Mattix
20:41.52
Providence Christian
28.
9
Andrew Goodwin
20:42.81
Landmark Christian
29.
12
Ryan Lowther
20:43.82
Our Lady of Mercy
30.
12
Patrick Dillon
20:45.68
Our Lady of Mercy
31.
10
Mohamed Dirie
20:53.27
PR
Stone Mountain
32.
11
Omar Maldonado
20:53.83
Pepperell
33.
11
Aaron Knowles
20:58.89
Pepperell
34.
-
Brantley Moore
21:00.66
PR
North Hall
35.
12
Matthew Mustellier
21:11.71
Paideia
36.
11
Rob Vincent
21:17.14
Pepperell
37.
12
John Sheehan
21:24.38
SR
Westminster
38.
10
Paxton Klein
21:27.10
PR
Westminster
39.
11
Erik Montag
21:31.68
PR
Westminster
40.
-
Matthew Hawn
21:33.79
PR
North Hall
41.
-
Bryce Hartis
21:37.07
PR
North Hall
42.
10
Tory Bryant
21:38.77
PR
Stone Mountain
43.
9
Connor Dillon
21:38.79
Our Lady of Mercy
44.
10
Ethan Jones
21:48.71
PR
Hart County
45.
11
Adam Liang
21:49.41
SR
Westminster
46.
-
Jason Freiberg
21:54.94
PR
Callaway
47.
10
Thomas Londono
21:58.30
Our Lady of Mercy
48.
-
John Gordy
21:59.02
PR
Hart County
49.
11
Jack Slagle
22:16.23
PR
Providence Christian
50.
12
Caleb Henderson
22:17.90
Pepperell
51.
10
Dylan Mowery
22:18.83
SR
Callaway
52.
9
Seth Seymour
22:21.33
PR
Hart County
53.
12
Matthew Jiles
22:23.77
Bremen
54.
-
Logan Casey
22:30.04
Paideia
55.
10
Ian Doughtery
22:31.84
SR
Callaway
56.
11
Ishan Ghosh
22:33.08
SR
Westminster
57.
11
Devin Sanders
22:35.50
Bremen
58.
12
Andy Weisgerber
22:37.84
Providence Christian
59.
10
Tommy Troung
22:38.61
PR
Providence Christian
60.
-
Connor Sheehan
22:42.17
Our Lady of Mercy
61.
10
Dylan Hampe
22:45.36
PR
Hart County
62.
10
Jared Dove
22:52.80
Hart County
63.
12
Slavisa Perisic
22:55.65
Stone Mountain
64.
11
Rhett Bullock
23:11.89
Bremen
65.
11
Jordan Mellilo
23:14.80
Bremen
66.
-
Calik Kemp
23:27.13
PR
Callaway
67.
-
Carlos Martinez
23:27.80
PR
Stone Mountain
68.
9
Trenton Jones
23:29.69
Pepperell
69.
12
John Mbadugha
23:31.33
Our Lady of Mercy
70.
10
Troy Myers
23:32.70
Mt De Sales
71.
10
Joseph Wargo
23:43.45
SR
Westminster
72.
11
Brian Roach
23:49.72
Our Lady of Mercy
73.
12
Zion Durham
23:53.15
SR
Stone Mountain
74.
12
Josh Beals
23:56.64
Providence Christian
75.
12
Sidney Skelton
24:00.34
Hart County
76.
9
Jared Camacho
24:02.62
Pepperell
77.
11
Carson Sanders
24:03.88
Hart County
78.
-
Joshua Mata
24:04.99
PR
Pepperell
79.
10
Samuel Seo
24:07.29
PR
Providence Christian
80.
11
Garrett Driskell
24:11.78
Bremen
81.
9
Jacob Rauch
24:13.63
Our Lady of Mercy
82.
-
Hayden Taylor
24:17.14
SR
Callaway
83.
11
Nathanel Benson
24:25.89
PR
Hart County
84.
-
Oscar Taub
24:26.55
Paideia
85.
9
Jacob Freeman
24:30.35
Bremen
86.
12
Roderick Hudson
24:52.66
SR
Stone Mountain
87.
9
Christopher Thomas
24:57.36
Bremen
88.
-
Jay Bartelt
25:01.24
Paideia
89.
10
Alex Austin
25:22.88
Landmark Christian
90.
12
Sam Reid
25:42.00
SR
Paideia
91.
11
Dawson Melton
25:47.49
Pepperell
92.
10
Michael Little
26:03.12
PR
Temple
93.
12
Abdi Shirwa
26:31.63
Stone Mountain
94.
10
Jimmy Rivera
26:53.96
Pepperell
95.
9
Preston Mewborn
27:05.77
PR
Hart County
96.
12
Major Chang
27:10.11
Hart County
97.
9
Will Clements
27:12.24
Bremen
98.
11
Spencer Lasater
27:21.71
Mt De Sales
99.
11
Lucky Chang
27:21.71
Hart County
100.
9
Antony Walton
27:59.51
Landmark Christian
101.
11
Colin Silvas
28:09.56
PR
Temple
102.
-
Spencer Heaberlin
28:18.99
Paideia
103.
-
James Dumas
28:44.27
PR
Temple
104.
-
Jayvon Nunley
28:52.46
PR
Callaway
105.
11
Jack Bass
28:56.05
Mt De Sales
106.
-
D'Erick Lee
29:14.37
PR
Stone Mountain
107.
11
Chandler Pipkins
29:27.41
Mt De Sales
108.
-
Ken Wilson
30:00.79
PR
Callaway
109.
9
Josh Blanche
30:13.76
Mt De Sales
110.
-
Devon Styles
30:16.34
PR
Temple
111.
10
Thomas Carling
30:21.97
SR
Temple
112.
-
Jonathan Montgomery
31:24.11
SR
Callaway
113.
-
Jason Price
32:16.24
PR
Callaway
114.
-
Cadarius Slaughter
32:23.04
PR
Callaway
115.
9
Salih Numan
34:28.28
Stone Mountain
116.
-
Matthew Bailey
37:10.73
PR
Temple
Provided by Athletic.net
5,000 Meters 4A-5A
to see charts & hypothetical scores
Official Team Scores
1.
Carrollton
49
2.
LaGrange
96
3.
Starr's Mill
101
4.
Locust Grove
107
5.
OLA
205
6.
Eastside
215
7.
McIntosh
219
8.
Villa Rica
222
9.
Greater Atlanta Ch...
234
10.
Central (Carroll C...
246
11.
Oconee County
272
12.
Woodland (Cartersv...
291
13.
Druid Hills
320
14.
Hiram
320
15.
Whitewater
363
16.
Dutchtown
365
17.
Shaw
471
18.
Jones County
531
1.
11
Donald Sener
18:46.75
Carrollton
2.
12
Chase Griffin
18:47.66
Carrollton
3.
-
David Reed
18:59.37
PR
Greater Atlanta Chri...
4.
12
Andrew Bush
19:05.68
SR
Villa Rica
5.
10
Austin Griffies
19:08.17
Carrollton
6.
10
Peter Nelson-Brodw...
19:13.71
OLA
7.
-
Alex Bowie
19:20.13
PR
LaGrange
8.
10
Nicholas Potts
19:20.27
Central (Carroll Cou...
9.
11
Luke Shilling
19:25.13
Carrollton
10.
12
Riley Higginbotham
19:30.11
Locust Grove
11.
11
John Henson
19:43.93
Starr's Mill
12.
10
Joshua Turman
19:47.00
PR
LaGrange
13.
10
Breau Brennan
19:49.22
OLA
14.
-
Ashton Kline
19:51.75
Locust Grove
15.
10
Nakia Jack
19:57.47
SR
Southwest Dekalb
16.
-
Jerry Turley
20:07.90
Locust Grove
17.
-
Matt Norton
20:08.86
Starr's Mill
18.
10
Tanner Schroer
20:09.04
PR
Oconee County
19.
-
Shaun Miller
20:13.56
Dutchtown
20.
12
Kendall Hilinski
20:16.08
Starr's Mill
21.
-
Jacob Reading
20:39.01
PR
Greater Atlanta Chri...
22.
11
Sidney Miller
20:39.71
Starr's Mill
23.
-
Donta Dunson
20:41.22
PR
LaGrange
24.
9
James Taylor Booth
20:43.57
Eastside
25.
-
Matthew Callaway
20:48.03
LaGrange
26.
-
Anthony Parker
20:49.26
PR
Southwest Dekalb
27.
-
Dante Sibaja
20:51.06
PR
McIntosh
28.
11
Will Houze
20:53.50
PR
Hiram
29.
11
Ryan Shirley
20:55.50
Eastside
30.
12
Harry Haber
21:00.29
SR
Druid Hills
31.
11
Josh Ramos
21:01.43
Eastside
32.
12
Avery Savage
21:03.21
Central (Carroll Cou...
33.
-
Miller Penn
21:08.42
LaGrange
34.
11
Josh Albertus
21:11.71
Carrollton
35.
-
Seth Duke
21:16.31
Locust Grove
36.
12
Chris Kojali
21:17.87
Starr's Mill
37.
-
Evan West
21:18.22
Locust Grove
38.
10
Cole Huff
21:21.14
PR
Oconee County
39.
-
Payton Diver
21:22.68
OLA
40.
-
Trey Dixon
21:23.48
PR
Greater Atlanta Chri...
41.
10
Adam Bennett
21:24.36
Starr's Mill
42.
10
Andy Rowland
21:25.39
Carrollton
43.
12
Jacamby Parham
21:26.58
Carrollton
44.
-
Zack Rivera
21:31.31
PR
Villa Rica
45.
10
Corbin Cox
21:32.99
PR
McIntosh
46.
-
Ki'ondre Curry
21:37.93
PR
Eastside
47.
9
Stanton Bedwell
21:38.30
Woodland (Cartersvil...
48.
-
Jack Savoie
21:39.19
PR
McIntosh
49.
-
Lucas Suwinski
21:42.35
Locust Grove
50.
-
Noah Preuer
21:46.79
PR
Starr's Mill
51.
-
Austin Laing
21:48.89
PR
McIntosh
52.
12
John Ellison
21:53.08
Starr's Mill
53.
12
Zach Matthews
21:55.29
Carrollton
54.
-
Billy Joe Reeves
21:56.24
Locust Grove
55.
-
Shane Hupp
21:58.14
PR
Villa Rica
56.
11
Will Pearson
21:58.93
Hiram
57.
-
Siddhartha Narker
22:00.22
PR
Druid Hills
58.
9
Cole Turner
22:02.13
Hiram
59.
-
Noah Willard
22:02.50
Locust Grove
60.
-
Adam Venn
22:03.20
Locust Grove
61.
12
Aaron Schubert
22:03.43
SR
Villa Rica
62.
11
Ethan Wilson
22:04.17
SR
McIntosh
63.
11
Alex Banta
22:05.57
Woodland (Cartersvil...
64.
10
Alex Richards
22:11.79
OLA
65.
12
Josh Pierce
22:18.19
Carrollton
66.
11
Luke Mealer
22:18.45
Whitewater
67.
11
J.T Wilkins
22:22.05
SR
Central (Carroll Cou...
68.
9
Charles Doran
22:22.59
Woodland (Cartersvil...
69.
10
Jonathan Stover
22:26.58
Whitewater
70.
10
Noah Spaulding
22:34.30
Woodland (Cartersvil...
71.
12
Reed Henderson
22:37.08
LaGrange
72.
10
Caleb Chance
22:42.79
Woodland (Cartersvil...
73.
11
Austin Henderson
22:43.35
PR
Central (Carroll Cou...
74.
11
Louis Reed
22:44.09
SR
Oconee County
75.
-
Patrick Gattiker
22:44.96
PR
Oconee County
76.
-
Erick Estrada
22:45.56
PR
Dutchtown
77.
10
Matthew Tosh
22:46.03
PR
Villa Rica
78.
-
Emmanuel Faria
22:48.80
PR
Druid Hills
79.
-
Chris McNeely
22:50.25
Dutchtown
80.
-
Marco Aguilar
22:53.88
SR
Druid Hills
81.
10
Forest Turner
22:54.92
Woodland (Cartersvil...
82.
-
Kelly Farmer
22:59.50
PR
Shaw
83.
10
Noah Samples
23:01.42
Carrollton
84.
12
Connor Coupanger
23:04.80
Whitewater
85.
-
Benjamin Easter
23:05.44
PR
McIntosh
86.
-
Johnny Willis
23:12.32
PR
Jones County
87.
-
Sam Marchiando
23:15.32
PR
Greater Atlanta Chri...
88.
9
Tracy Grimes
23:19.38
Woodland (Cartersvil...
89.
-
Kevin Schell
23:20.14
Whitewater
90.
12
Daniel Huff
23:23.73
Central (Carroll Cou...
91.
10
Jonathan Brown
23:26.29
Central (Carroll Cou...
92.
-
Gage Andrews
23:28.77
Locust Grove
93.
9
Bill Evans
23:33.42
Oconee County
94.
11
Cole Buckner
23:35.71
Whitewater
95.
10
Scott Halbert
23:47.94
Whitewater
96.
9
Cody Rowland
23:52.64
PR
Hiram
97.
-
Tristan Morris
23:54.60
PR
Shaw
98.
9
Nathaniel Moore
23:56.23
Whitewater
99.
12
Lamarcus Whittlesey
23:59.45
SR
Shaw
100.
9
Jacob Cass
24:02.65
Woodland (Cartersvil...
101.
10
Zach Avery
24:04.20
Woodland (Cartersvil...
102.
10
Tristen Lesley
24:04.22
OLA
103.
11
Doster Harper
24:05.17
Eastside
104.
10
Brendon Porter
24:12.49
SR
Villa Rica
105.
-
Eric Lacourly
24:12.64
Starr's Mill
106.
-
Mason Martin
24:21.32
PR
Greater Atlanta Chri...
107.
-
Noah Kincaid
24:21.70
PR
Druid Hills
108.
-
Dane Bateman
24:30.34
PR
LaGrange
109.
-
Leo Garces
24:38.26
PR
Druid Hills
110.
11
Nick Bowdler
24:42.51
PR
Oconee County
111.
-
Grant Trowell
24:42.56
Dutchtown
112.
-
Oo Nan
24:45.26
PR
Druid Hills
113.
11
Delvin Wheaton
24:49.56
Hiram
114.
-
Levi Hyatt
24:50.92
PR
Druid Hills
115.
-
Cameron Derrick
24:54.32
Shaw
116.
11
Kyle Falk
24:54.65
SR
Oconee County
117.
10
Jacob Rodriguez
24:57.67
PR
Central (Carroll Cou...
118.
9
Ethan Roberts
24:58.31
Whitewater
119.
-
Garin Wynn
24:59.07
PR
OLA
120.
11
Geronimo Uset
25:22.44
PR
Central (Carroll Cou...
121.
10
Carlos Milan
25:26.80
Hiram
122.
-
Quincy White
25:26.94
Dutchtown
123.
-
Ethan Sims
25:27.18
LaGrange
124.
-
Josh Hudson
25:57.00
Jones County
125.
10
Ben Gaffney
25:58.56
Oconee County
126.
12
Juan Cortes
26:11.98
Hiram
127.
-
Jason Beasley
26:24.31
OLA
128.
-
Sebastian Cowart
26:42.05
OLA
129.
10
Jeffery Owen
26:50.04
OLA
130.
11
Erik Shirley
26:58.42
Eastside
131.
12
Brice Taylor
27:07.48
Central (Carroll Cou...
132.
-
Tylon Butler
27:08.60
Dutchtown
133.
-
Nick Richardson
27:09.04
Jones County
134.
10
Andy Thompson
27:09.64
Hiram
135.
-
Joey Kooken
27:39.18
PR
Druid Hills
136.
-
Blaze Gurr
27:39.93
PR
Jones County
137.
9
Jaden Allen
28:02.81
Whitewater
138.
-
Alex Brock
28:04.21
LaGrange
139.
9
Matthew Blackburn
28:15.53
PR
Oconee County
140.
11
Devin Smith
28:20.55
Eastside
141.
11
Christopher Banks
28:25.91
Eastside
142.
10
Afua Triplett
28:32.24
PR
Hiram
143.
-
Alex McManus-Hecht
29:09.02
OLA
144.
-
Benjamin Knox
29:22.75
Shaw
145.
-
Matthew Alverson
30:59.65
Shaw
146.
-
Nathan Smith
31:09.79
Jones County
147.
11
Connor Cantrell
33:46.72
Eastside
148.
-
Carson Merritt
34:56.52
Jones County
Provided by Athletic.net
5,000 Meters 6A-7A
to see charts & hypothetical scores
Official Team Scores
1.
Alexander
22
2.
Sequoyah
68
3.
North Paulding
95
4.
Greenbrier
98
5.
East Coweta
105
6.
Buford
159
7.
Woodstock
169
8.
Mill Creek
241
9.
Hewitt-Trussville
262
10.
South Paulding
282
11.
Newnan
308
12.
Mountain View
386
13.
Manchester
391
1.
12
Braeden Collins
16:46.66
SR
Alexander
2.
11
Austin Muse
17:14.67
SR
Alexander
3.
9
Kyle Harkabus
17:15.92
PR
East Coweta
4.
11
Koi Williams
17:21.75
SR
Alexander
5.
12
Tyler Whorton
17:35.89
SR
Alexander
6.
12
Enrique Brimmer
17:48.75
North Paulding
7.
12
Andy Caudell
17:57.68
SR
Greenbrier
8.
11
Joe Shipes
17:59.53
SR
Greenbrier
9.
12
Dalton Trampnau
18:07.35
Sequoyah
10.
11
Mekhi Williams
18:10.37
PR
Alexander
11.
-
Bradshaw Lathbury
18:12.15
Sequoyah
12.
10
Kade Johnson
18:13.70
PR
East Coweta
13.
12
Jake Windham
18:30.58
North Paulding
14.
12
Micah Wolven
18:30.91
North Paulding
15.
10
Josh Meyers
18:31.15
Sequoyah
16.
-
Aiden Heard
18:35.27
Sequoyah
17.
11
Zach Davis
18:45.64
Sequoyah
18.
12
Lamar Weeden
18:47.87
PR
East Coweta
19.
10
Nick Albanese
18:50.75
PR
Alexander
20.
-
Brody Wallace
18:51.56
PR
Greenbrier
21.
10
Tyler Henschel
18:52.48
Woodstock
22.
-
Brian Ricks
18:54.06
PR
Mill Creek
23.
-
Brendon Allen
18:54.30
PR
Buford
24.
10
Kenneth McDonald
18:55.44
SR
Greenbrier
25.
11
Nicholas Trousse
18:56.16
Woodstock
26.
12
Ryne Bevan
19:03.64
North Paulding
27.
12
Andrew Valbuena
19:04.11
South Paulding
28.
10
Braden Ray
19:07.87
PR
East Coweta
29.
12
Matthew Intriago
19:08.19
South Paulding
30.
11
Chase Hartman
19:12.99
SR
Buford
31.
-
Ben Archer
19:16.07
PR
Buford
32.
-
Nicholas Letizia
19:17.62
Sequoyah
33.
10
Greg Carroll
19:17.76
Woodstock
34.
-
Will Richardson
19:19.54
Sequoyah
35.
-
Andrew Graham
19:22.21
Sequoyah
36.
-
Micah Smith
19:22.23
PR
Hewitt-Trussville
37.
10
Dalton Hollis
19:23.36
North Paulding
38.
-
Kyle Ehmig
19:23.47
Sequoyah
39.
-
Aidan Smith
19:23.58
PR
Buford
40.
-
Colton Lee
19:31.55
PR
Buford
41.
11
Nate Agcaoili
19:33.88
SR
Greenbrier
42.
12
Anthony Agcaoili
19:37.11
SR
Greenbrier
43.
12
Andrei Townley
19:38.95
PR
Greenbrier
44.
-
Mac Brooks
19:40.07
PR
Hewitt-Trussville
45.
10
Kyle Pederson
19:42.63
Woodstock
46.
12
Riley Campbell
19:42.73
SR
Greenbrier
47.
9
Konner Johnson
19:43.23
PR
East Coweta
48.
9
Gabe Kennedy
19:43.81
North Paulding
49.
-
Samuel Cruz
19:45.40
PR
Buford
50.
11
Logan Venable
19:45.43
Woodstock
51.
-
Collin Eblen
19:46.59
PR
Mill Creek
52.
11
Cameron Amondolia
19:47.95
PR
North Paulding
53.
12
Andrew Smith
19:48.38
SR
Hewitt-Trussville
54.
-
Daniel Bowen
19:48.44
PR
Alexander
55.
11
Jett Hart
19:50.83
Woodstock
56.
10
James Ford
19:52.18
SR
Leon
57.
11
Christian Corulli
19:53.17
PR
Greenbrier
58.
-
Riley Gutmann
19:55.53
PR
Sequoyah
59.
12
Ryan Cost
19:57.10
SR
Newnan
60.
9
Bryson Houston
19:57.94
Newnan
61.
-
Gavin Smith
19:58.27
PR
Buford
62.
-
Gabriel Cruz
20:02.62
PR
Mill Creek
63.
10
Garret Martinez
20:02.86
North Paulding
64.
9
Kelvin Jackson
20:06.22
PR
Alexander
65.
-
Jaden Miller
20:09.95
PR
Mill Creek
66.
11
Liam Crittenden
20:10.43
North Paulding
67.
-
Matthew Streeter
20:14.20
PR
Mill Creek
68.
-
Jonathon Farfoud
20:14.59
PR
Mill Creek
69.
-
Andrew Benzinger
20:15.18
PR
Mill Creek
70.
9
Alex Taylor
20:18.10
PR
East Coweta
71.
10
Matt Garcia
20:19.99
Woodstock
72.
-
Joe Hymes
20:20.17
PR
Mill Creek
73.
10
Donovan James
20:20.74
Newnan
74.
-
Ian Eastridge
20:23.47
PR
Woodstock
75.
-
Daniel Cruz
20:25.64
PR
Mill Creek
76.
10
Darius Ragland
20:29.01
PR
New Manchester
77.
9
Jake Young
20:29.48
PR
East Coweta
78.
12
Karch Swaylik
20:29.90
SR
Greenbrier
79.
-
Luis Castenada
20:30.92
PR
Woodstock
80.
10
Juan Ochoa
20:33.27
PR
Alexander
81.
12
Andrew Lewis
20:34.26
Newnan
82.
11
Christian Holley
20:35.99
SR
Hewitt-Trussville
83.
-
Kent Glover
20:36.34
PR
Hewitt-Trussville
84.
-
James Long
20:38.70
PR
Mill Creek
85.
10
Zane Exner
20:39.56
PR
East Coweta
86.
10
Tiernen Callahan
20:40.12
North Paulding
87.
11
Will Pendley
20:41.80
South Paulding
88.
-
Caleb Knox
20:42.72
PR
Hewitt-Trussville
89.
12
Timothy Ngaruiya
20:57.63
SR
Hewitt-Trussville
90.
12
Garrett Blackstock
21:00.27
Newnan
91.
-
Mitchell Whalen
21:00.57
SR
Buford
92.
11
Adam Keller
21:03.41
SR
Mountain View
93.
12
Tommy Bradley
21:05.59
PR
Mountain View
94.
11
Jakin Buckalow
21:05.65
SR
East Coweta
95.
10
Patrick Boren
21:11.14
Newnan
96.
10
Johnta Allen
21:11.43
PR
New Manchester
97.
11
Josh Totten
21:16.29
South Paulding
98.
-
Max Whalen
21:31.84
PR
Buford
99.
10
Keenen Baxter
21:34.57
SR
Mountain View
100.
12
Patrick Brownlee
21:34.67
SR
Mountain View
101.
11
Sam Gross
21:42.98
South Paulding
102.
12
Zach Rosinko
21:43.80
Woodstock
103.
11
Bryce Massey
21:53.32
PR
New Manchester
104.
10
Adam Joseph
21:54.94
PR
Mountain View
105.
-
Prince Osei
21:58.87
PR
New Manchester
106.
-
Blake Outler
22:00.67
PR
Mountain View
107.
9
Jacob Bonilla
22:08.90
PR
Mountain View
108.
9
Alex Ray
22:10.76
PR
South Paulding
109.
10
Jacob Broadfoot
22:11.73
PR
Mountain View
110.
10
Deandre Hall
22:13.53
PR
New Manchester
111.
10
Spencer Matthews
22:22.61
Newnan
112.
9
Sam Martin
22:34.00
Newnan
113.
9
Jack Barnett
22:37.26
Newnan
114.
11
Matthew Cobb
22:37.38
South Paulding
115.
12
Dalton Crosby
22:41.61
PR
East Coweta
116.
10
Beck Glover
22:51.77
Newnan
117.
10
Ben Wagner
22:54.42
Newnan
118.
-
James Markel
23:06.19
PR
Newnan
119.
9
Niedhardt Bryce
23:07.31
PR
Leon
120.
12
Davy Waku
23:14.36
PR
Mountain View
121.
12
Nicolas Anthony
23:20.15
PR
Mountain View
122.
12
Jonah Hill
23:22.61
South Paulding
123.
11
Max Andrist
23:40.59
South Paulding
124.
12
Hunter Cobb
23:47.84
South Paulding
125.
10
Houston Carter
23:52.14
PR
Newnan
126.
11
Justin Greene
23:57.84
PR
New Manchester
127.
11
Nathan Rayburn
24:03.96
Newnan
128.
10
Sam Moran
24:15.41
Newnan
Provided by Athletic.net
5,000 Meters Championship
to see charts & hypothetical scores
Official Team Scores
1.
Clarkston
101
2.
Westminster
176
3.
Union Grove
181
4.
North Oconee
205
5.
Hewitt-Trussville
219
6.
Woodstock
225
7.
Mountain View
241
8.
Whitewater
243
9.
Starr's Mill
251
10.
Archer
283
11.
Hiram
293
12.
Pace Academy
313
13.
Etowah
325
14.
Leon
328
15.
McIntosh
349
16.
North Gwinnett
358
17.
Oconee County
392
18.
Flowery Branch
411
19.
Mill Creek
440
20.
Hebron Christian A...
460
21.
Newnan
507
22.
Druid Hills
518
23.
Woodland (Cartersv...
613
24.
Jackson County
660
25.
Hart County
745
26.
Rome
776
27.
Northside (Columbus)
799
28.
Jones County
852
29.
Rockmart
948
1.
12
Matthew Cashin
16:50.47
SR
Leon
2.
12
John Ngaruiya
16:56.48
SR
Hewitt-Trussville
3.
11
Audrick Pyrroneau
16:57.74
Hiram
4.
10
Wesley John
16:58.55
Oconee County
5.
12
Nick Cooke
17:00.47
Etowah
6.
11
Jack Douglass
17:00.90
Pace Academy
7.
12
Bineyam Tumbo
17:11.07
Clarkston
8.
12
Austin Bailey
17:13.22
Woodstock
9.
12
Anthony Potts
17:16.28
SR
North Oconee
10.
11
Vladimir Zander-Ve...
17:16.87
PR
McIntosh
11.
12
Harry Harp
17:23.58
Whitewater
12.
11
Per Ellingson
17:27.72
Etowah
13.
10
Nick Nyman
17:31.11
Starr's Mill
14.
11
Harrison Morris
17:39.10
Oconee County
15.
12
Bobby Tucker
17:39.87
SR
Mountain View
16.
12
Bosco Hakuzimana
17:40.01
PR
Clarkston
17.
12
Jack Powers
17:40.88
Westminster
18.
12
Walker Inman
17:42.58
Union Grove
19.
12
Colter Foster
17:44.24
Leon
20.
10
Rukundo Uwimana
17:44.93
Clarkston
21.
10
Thomas Weldemichal
17:45.98
Clarkston
22.
11
Sabian Lindo
17:47.28
Hiram
23.
12
Rob Warren
17:47.58
Pace Academy
24.
12
Matt Seitz
17:48.18
Union Grove
25.
12
Austin Atkinson
17:49.07
SR
Hewitt-Trussville
26.
9
Zachary Roe
17:52.86
Westminster
27.
12
Connor Rudzinski
17:53.66
Whitewater
28.
12
Max Irvine
17:55.52
Pace Academy
29.
9
Alex Thomas
17:57.32
North Oconee
30.
11
John Klima
17:57.92
SR
Archer
31.
12
Ermais Tewolde
17:58.27
SR
Druid Hills
32.
10
Will Wallace
18:00.35
Westminster
33.
10
Brady Kalessa
18:01.53
North Oconee
34.
12
Tyler Harkins
18:02.51
SR
Mountain View
35.
11
Evan Cowart
18:02.55
Woodstock
36.
10
Peter Huff
18:03.03
Westminster
37.
10
Ngabo Daniel
18:03.04
Clarkston
38.
11
Thomas Hall
18:06.32
Whitewater
39.
10
Zach Jaeger
18:06.50
PR
McIntosh
40.
11
Bailey Gay
18:07.78
Union Grove
41.
12
Joshua Tysor
18:08.64
Starr's Mill
42.
12
Jacob Guidry
18:08.93
Hiram
43.
-
Ian Schunk
18:12.53
PR
Druid Hills
44.
12
Luke Anderson
18:13.21
Union Grove
45.
-
Abdi Yahye
18:14.59
Clarkston
46.
12
Patrick Nolen
18:16.15
Woodstock
47.
10
Harrison Fultz
18:17.67
Starr's Mill
48.
12
Carter Holland
18:19.13
SR
North Gwinnett
49.
12
Derrian Wright
18:19.49
PR
Archer
50.
11
Jacob Ash
18:19.83
North Oconee
51.
11
Cole Kilgore
18:20.65
PR
Flowery Branch
52.
11
Josh Jenkins
18:24.25
PR
Hewitt-Trussville
53.
10
Michael Fabiano
18:24.77
Hebron Christian Aca...
54.
12
Henok Hailu
18:25.94
Parkview
55.
10
Ty Duben
18:28.11
Starr's Mill
56.
-
Domonic Macias
18:29.74
Union Grove
57.
12
Daniel Robertson
18:30.30
SR
Archer
58.
-
Brendan McCormack
18:31.99
PR
North Gwinnett
59.
12
Marc Grindy
18:35.79
SR
Flowery Branch
60.
10
Jared Causey
18:38.50
Parkview
61.
11
Carson Spruiell
18:39.00
PR
Hewitt-Trussville
62.
10
Brandon Potra
18:39.33
Hebron Christian Aca...
63.
12
Matt Shear
18:40.67
Woodstock
64.
12
Bryan Lappert
18:41.51
SR
Mountain View
65.
12
Jeremy Loudin
18:41.88
PR
Etowah
66.
11
Caleb Iwan
18:42.31
PR
Mountain View
67.
10
William Foshee
18:44.09
PR
Westminster
68.
11
Gavin Bass
18:44.11
SR
Mountain View
69.
9
Daniel Hollander
18:45.36
PR
Mountain View
70.
11
Anthony Thomas
18:46.51
Eastside
71.
11
Zack Burnette
18:47.05
Union Grove
72.
12
Nolan Carroll
18:48.33
SR
Newnan
73.
10
Derek Danley
18:48.55
Whitewater
74.
-
Daniel Hettesheimer
18:49.34
PR
Mill Creek
75.
11
Lucas Bumgarner
18:49.81
SR
Archer
76.
10
Rease Henry
18:51.37
PR
McIntosh
77.
11
Josh Hall
18:52.60
PR
Mill Creek
78.
11
Dylan Mason
18:54.04
Woodstock
79.
9
Myles Collins
18:55.66
PR
Archer
80.
12
Zach Czerniak
18:55.69
SR
North Gwinnett
81.
11
Jonathan Holloway
18:56.70
Woodland (Cartersvil...
82.
11
Sam Pierce
18:57.18
Rome
83.
-
Paul Pollock
18:57.47
PR
Mill Creek
84.
-
Thomas Wolfe
18:58.25
PR
Hewitt-Trussville
85.
11
Jacob Rigsby
18:58.85
Woodstock
86.
10
Neel Tummala
18:59.07
Westminster
87.
10
David Mustard
18:59.32
North Oconee
88.
10
Devon Wainer
19:00.67
PR
Flowery Branch
89.
11
Andrew Lawrence
19:00.86
PR
North Gwinnett
90.
-
Blake Fugel
19:00.98
Hebron Christian Aca...
91.
11
Andrew Tait
19:01.82
Hiram
92.
11
Jackson Blanchard
19:02.01
Woodstock
93.
-
Raymond Murphy
19:03.07
PR
North Gwinnett
94.
11
Jacob Dodson
19:03.83
Leon
95.
11
Adam Crabtree
19:04.24
PR
Mountain View
96.
11
John Karafanda
19:05.42
SR
McIntosh
97.
9
Bo Palmer
19:05.43
Newnan
98.
12
Ethan Hargrove
19:07.17
SR
Flowery Branch
99.
12
Connor Donahue
19:07.25
Starr's Mill
100.
12
James Hartley
19:10.19
Whitewater
101.
12
Ross Cefalu
19:12.04
Pace Academy
102.
9
Jackson Roberts
19:12.22
Leon
103.
11
Steven Lee
19:13.83
SR
North Gwinnett
104.
10
Aaron Dykes
19:14.18
PR
Hewitt-Trussville
105.
11
Arthur Elrod
19:15.91
Starr's Mill
106.
-
Preston Scarborough
19:16.47
PR
Mill Creek
107.
-
Carter Rathur
19:16.82
PR
Druid Hills
108.
-
Noah Coppedge
19:17.37
PR
North Gwinnett
109.
10
Jonathan Myrthil
19:18.92
Northside (Columbus)
110.
12
Bradley Jones
19:19.12
Westminster
111.
11
Hayden Guthrie
19:19.44
Oconee County
112.
11
Wesley Aycock
19:19.59
Whitewater
113.
10
Russell Hendley
19:20.46
PR
Jackson County
114.
10
Athaniel Lewis
19:20.46
Eastside
115.
-
Jacob Sapecky
19:24.33
PR
Jackson County
116.
12
Jack Burkett
19:25.75
SR
Mill Creek
117.
11
Adam Sheridan
19:25.88
PR
North Gwinnett
118.
12
Garrett Wilson
19:25.96
SR
Mountain View
119.
9
Thomas Collins
19:28.70
Newnan
120.
11
Zach Farmer
19:28.89
Etowah
121.
10
Will Thomas
19:29.01
Newnan
122.
11
Shane Henderson
19:29.27
PR
Mountain View
123.
9
Caeden Greer
19:29.51
Newnan
124.
10
Jake Duben
19:31.16
Starr's Mill
125.
9
Nile Bryant
19:31.39
Leon
126.
12
Jacob Giltz
19:32.03
Woodland (Cartersvil...
127.
12
Colin O'Neal
19:32.08
Oconee County
128.
9
Peyton Kendall
19:34.06
Westminster
129.
11
Sam Blau
19:34.09
PR
Westminster
130.
9
Beck James
19:35.28
Newnan
131.
11
Logan Forrestall
19:35.72
PR
Flowery Branch
132.
9
Bryson Gonzalez
19:36.85
PR
Leon
133.
12
Austin Burrows
19:37.17
SR
Mill Creek
134.
-
Joel Fordyce
19:38.65
Union Grove
135.
-
Graham Bianchi
19:39.94
PR
Hewitt-Trussville
136.
-
Ethan Selph
19:40.86
Hebron Christian Aca...
137.
11
Zach Smith
19:41.34
Hart County
138.
11
Charles Eidex
19:42.15
PR
North Gwinnett
139.
10
Dawson Miller
19:42.30
SR
Jackson County
140.
-
Bruce Salinas
19:43.76
Union Grove
141.
9
Griffin Phillpis
19:43.81
Hart County
142.
11
Andino Rochon
19:44.85
Etowah
143.
10
Reece Mitchell
19:45.84
Woodland (Cartersvil...
144.
11
Andy Harris
19:47.08
PR
Hebron Christian Aca...
145.
9
Jakob Mackanych
19:47.77
PR
McIntosh
146.
9
Dylan Stermer
19:49.25
Woodland (Cartersvil...
147.
-
Zeb Wilson
19:49.94
Jones County
148.
10
Nicholas Kundin
19:50.93
PR
Archer
149.
10
Rhett Perry
19:51.10
Starr's Mill
150.
11
Rains Draper
19:52.11
Westminster
151.
11
Shawn Howat
19:54.68
Hiram
152.
10
Tate Wallenfelsz
19:56.66
Leon
153.
12
Stephen Kasputis
19:56.99
PR
Archer
154.
11
Josh Osborne
19:57.87
PR
Flowery Branch
155.
9
Derek Ewers
19:59.23
PR
McIntosh
156.
11
Will Raville
19:59.39
Whitewater
157.
-
Ross Hanner
20:00.32
PR
Mill Creek
158.
12
Devin Walters
20:01.12
Northside (Columbus)
159.
12
Garrison Taylor
20:02.11
Oconee County
160.
11
Gavin Richardson
20:04.15
Hart County
161.
11
Joshua Tipton
20:05.09
Etowah
162.
11
Noah Warren
20:06.49
Woodland (Cartersvil...
163.
10
Luis Guetierrez
20:06.57
PR
Archer
164.
12
Filo Perez
20:07.84
SR
Jackson County
165.
11
Jacob Brachey
20:07.92
PR
McIntosh
166.
12
Kelton McConnell
20:09.33
Oconee County
167.
9
Gray Frederick
20:09.49
Newnan
168.
10
Ashton Smith
20:11.70
Leon
169.
10
Tucker Schroer
20:12.16
Oconee County
170.
9
Ben Thompson
20:12.67
Northside (Columbus)
171.
12
Kyle Ewers
20:13.16
SR
McIntosh
172.
9
Andrew Blackwell
20:13.76
PR
Flowery Branch
173.
11
Sam Hunt
20:14.88
Oconee County
174.
-
Noah Hanner
20:16.42
PR
Mill Creek
175.
-
Bradley Patterson
20:16.76
PR
Mill Creek
176.
11
Dawson McClure
20:17.45
Woodland (Cartersvil...
177.
11
Darren Funiestas
20:17.95
PR
Archer
178.
11
Jordan Jones
20:18.36
Starr's Mill
179.
12
Patrick Kelly
20:18.59
Starr's Mill
180.
-
Ben Thompson
20:19.15
PR
Pace Academy
181.
11
Levi Brandenburg
20:20.63
Woodland (Cartersvil...
182.
12
Tyler Rutledge
20:21.83
SR
Jackson County
183.
11
Jack Wray
20:22.26
Pace Academy
184.
-
Gabe Van Gorder
20:24.41
Union Grove
185.
12
Robby Gore
20:24.48
SR
Mill Creek
186.
10
John Finn
20:24.65
Rome
187.
-
Ben Tolliday
20:25.56
Pace Academy
188.
10
Eli Jones
20:25.68
SR
Hart County
189.
11
Hector Guerrero
20:26.27
Etowah
190.
11
Erik Santiago
20:29.00
PR
Mountain View
191.
9
Liam McLaughlin
20:31.65
PR
McIntosh
192.
10
Wanya Newton
20:32.07
SR
North Oconee
193.
-
Ethan Batchlor
20:35.68
Jones County
194.
11
Esteban Wingate
20:37.22
PR
Archer
195.
-
Aj Andrews
20:39.01
PR
Rome
196.
10
Cole Campbell
20:40.05
Pace Academy
197.
-
Thomas Weingardner
20:40.59
PR
Druid Hills
198.
10
Acton Vogt
20:40.98
PR
North Oconee
199.
12
Joseph Higginbotham
20:43.66
PR
Oconee County
200.
-
Anderson England
20:44.09
SR
Druid Hills
201.
11
Cole Kilgore
20:45.21
Flowery Branch
202.
12
Kevin Miller
20:46.03
Woodland (Cartersvil...
203.
11
Nzitunga Gile
20:46.24
SR
Clarkston
204.
10
Ammar Abbkar
20:47.14
PR
Clarkston
205.
-
Matthew Connell
20:49.26
PR
Druid Hills
206.
-
Ely Zimmerman
20:52.62
PR
Druid Hills
207.
-
Erik Roberts
20:53.04
Union Grove
208.
10
Travis McKinney
20:53.30
Rockmart
209.
-
Josh Rollins
20:53.65
PR
Druid Hills
210.
11
Garret Richardson
20:53.68
PR
Hart County
211.
11
Garrett LeClaire
20:54.80
SR
McIntosh
212.
10
David Perry
20:55.21
Clarkston
213.
-
Jonathan Sorrell
20:57.12
Jones County
214.
10
Will Evelyn
20:58.48
PR
Oconee County
215.
11
Kade Donaldson
20:58.75
Etowah
216.
12
Francis Mukoma
21:00.48
Etowah
217.
-
Sam Adams
21:02.03
Pace Academy
218.
9
Stewart Habel
21:02.07
Hart County
219.
11
Nick Warren
21:02.18
Woodland (Cartersvil...
220.
11
James Robertson
21:05.01
Hiram
221.
10
Joseph Ashebo
21:07.86
Leon
222.
9
Jayson Lynch
21:08.16
Hiram
223.
11
Michael Herrington
21:11.33
PR
Flowery Branch
224.
-
Brendon Valentine
21:12.31
PR
Druid Hills
225.
9
Blaze Crawford
21:13.31
Whitewater
226.
9
Elliot Purvis
21:14.69
PR
Flowery Branch
227.
-
Colson Avant
21:15.43
Jones County
228.
9
Sammuel Garringer
21:16.36
Hart County
229.
-
Drew Garcia
21:17.46
Newnan
230.
12
Jose Orellana
21:19.48
Rome
231.
10
Anthony Linatoc
21:21.26
Rome
232.
10
Landon Simmons
21:21.95
Woodland (Cartersvil...
233.
11
Brandon Engstrom
21:22.69
Hebron Christian Aca...
234.
9
Daniel Bae
21:25.06
Hiram
235.
-
Erik Luna
21:27.80
PR
Rome
236.
12
Andrew Garrett
21:32.02
Rockmart
237.
12
Cameren Bryan
21:32.72
PR
Jackson County
238.
12
Jackson Neely
21:33.09
Newnan
239.
11
Sean Waldron
21:33.47
Etowah
240.
12
Ryan Shaw
21:36.02
Rome
241.
11
Cody Ellis
21:36.05
PR
Jackson County
242.
10
Wes Lorrens
21:38.37
Rome
243.
12
Osmar Sales
21:38.43
Rome
244.
9
Carlos Urrutia
21:38.87
PR
Leon
245.
12
Mark Degner
21:45.80
Hiram
246.
9
Thomas Dowis
21:48.40
North Oconee
247.
-
Matthew Keith
21:54.19
Jones County
248.
9
Justin Williams
21:55.82
Whitewater
249.
-
Trevor Batchelor
21:56.58
Jones County
250.
11
Santiago Franco
21:57.58
PR
Rome
251.
11
Cole Lannon
22:00.54
North Oconee
252.
-
Ross Deutch
22:12.61
PR
Druid Hills
253.
11
Luke Turpin
22:18.93
Hart County
254.
11
Luke Robinson
22:20.30
Rockmart
255.
9
Max Afano
22:27.58
Hart County
256.
11
Jake McMahon
22:38.06
Whitewater
257.
9
Koby Stephens
22:49.59
Northside (Columbus)
258.
11
Austin Sisson
22:52.38
Rockmart
259.
-
Jerry Hudspeth
22:57.53
PR
Druid Hills
260.
-
Dominic Chancey
23:02.29
SR
Jones County
261.
-
Cole Heiden
23:48.48
PR
Hebron Christian Aca...
262.
-
Harrison Browning
24:01.67
Hebron Christian Aca...
263.
11
Jean Garcia
24:09.06
Rockmart
264.
12
Jack Flemming
24:15.90
Northside (Columbus)
265.
11
Tripp Taylor
24:31.91
Northside (Columbus)
266.
11
Dayton Elrod
24:50.56
SR
Rockmart
267.
-
Eli Boresahole
24:55.98
Jones County
268.
-
Hayden Durett
25:12.39
Jones County
269.
-
Jack Forbes
25:21.80
SR
Northside (Columbus)
270.
-
Cole Lanham
25:40.38
Hebron Christian Aca...
271.
11
Mason Dixon
25:54.47
Rockmart
272.
-
Andrew Dunson
26:30.90
Jones County
273.
-
Matthew Dyer
26:35.70
Hebron Christian Aca...
Provided by Athletic.net
Womens Results
5,000 Meters 1A-2A-3A
to see charts & hypothetical scores
Official Team Scores
1.
Bremen
36
2.
North Hall
71
3.
Landmark Christian
99
4.
Providence Christian
102
5.
Paideia
110
6.
Hart County
126
7.
Mt De Sales
145
8.
Our Lady of Mercy
177
1.
11
Sarah Foreman
20:37.80
Landmark Christian
2.
11
Grace Clements
20:41.80
Bremen
3.
9
Erin Fegans
21:18.40
Landmark Christian
4.
11
Jessica Boyd
22:59.50
Bremen
5.
12
Lillian Hamman
23:17.40
Bremen
6.
12
Anna Huntington
23:24.80
Providence Christian
7.
-
Georgina Hoffman
23:30.60
SR
North Hall
8.
-
Morgan Mize
24:20.60
SR
North Hall
9.
12
Madilyn Patterson
24:24.20
SR
North Hall
10.
9
Jenny Goodwin
25:13.00
Landmark Christian
11.
12
Samara Groves
25:14.20
Pepperell
12.
12
Amberly Rogers
25:17.60
Bremen
13.
10
Kendall Seefried
25:20.10
Paideia
14.
10
Audrey Scoggins
25:27.00
SR
Providence Christian
15.
9
Elizabeth Luckey
25:30.00
Bremen
16.
11
Sydney Hendricks
25:32.40
Providence Christian
17.
11
Nicole Kuppfer
25:33.40
SR
Hart County
18.
-
Ahalya Ramgopal
25:38.70
Paideia
19.
11
Olivia Escobedo
26:21.30
Paideia
20.
9
Jilian Hoell
26:30.10
Hart County
21.
-
Earthly Thomas
26:30.90
Our Lady of Mercy
22.
10
Brittany Childres
26:41.90
Hart County
23.
-
Abbie Grace Jones
26:55.50
PR
North Hall
24.
11
Alexandra Tirello
27:05.40
Mt De Sales
25.
11
Katy Holloway
27:32.20
Mt De Sales
26.
-
Macy Barnes
27:54.40
SR
North Hall
27.
11
Amelia Szabo
27:55.20
Bremen
28.
9
Elizabeth Drake
28:10.40
PR
Hart County
29.
11
Anna Timm
28:31.30
SR
Providence Christian
30.
10
Kathryn Campbell
28:53.60
Mt De Sales
31.
11
Rebecca Thompson
28:57.40
Mt De Sales
32.
-
Bryn Robinson
29:11.00
Paideia
33.
-
Taryn Robinson
29:11.50
Paideia
34.
11
Margot Gaines
29:16.10
Paideia
35.
12
Courtney Johnson
29:26.80
Our Lady of Mercy
36.
-
Virginia Davis
29:33.80
Paideia
37.
12
Hannah Nicholson
29:39.30
Bremen
38.
10
Malorie Hennie-Roed
29:53.50
Our Lady of Mercy
39.
11
Daniela Del Pilar
29:55.30
Our Lady of Mercy
40.
11
Bella Bass
29:57.70
Mt De Sales
41.
9
Ansley Larson
30:32.90
PR
Providence Christian
42.
9
Katrina Poteet
30:41.00
Bremen
43.
9
Julia Torres
31:00.70
PR
Landmark Christian
44.
9
Charlotte Everts
31:03.70
PR
Providence Christian
45.
9
Morgan Terell
31:41.20
Hart County
46.
9
Anna Butler
31:48.40
PR
Landmark Christian
47.
9
Cat Dobles
31:49.50
Mt De Sales
48.
10
Abby Cooper
34:04.30
Mt De Sales
49.
11
Emily Rowlett
34:10.20
SR
Callaway
50.
-
D.J. Littlejohn
34:34.10
PR
Pepperell
51.
11
Liliana Herrera
35:00.40
Mt De Sales
52.
11
Tori Drake
35:32.30
SR
Hart County
53.
11
Brooklin Whitley
35:40.40
Bremen
54.
9
Anna Standard
36:10.60
Our Lady of Mercy
55.
11
Marion Grace
36:20.70
Pepperell
56.
11
Julia Stoner
36:38.40
Mt De Sales
57.
9
Stephanie Pierson
37:06.90
Mt De Sales
58.
-
Casey Serrano
38:37.50
Paideia
59.
12
Sydney Ramirez
40:16.30
SR
Callaway
Provided by Athletic.net
5,000 Meters 4A-5A
to see charts & hypothetical scores
Official Team Scores
1.
Westminster
65
2.
Carrollton
71
3.
Locust Grove
103
4.
Woodland (Cartersv...
131
5.
LaGrange
135
6.
OLA
167
7.
Whitewater
173
8.
McIntosh
186
9.
Central (Carroll C...
187
10.
Dutchtown
281
11.
Eastside
291
12.
Oconee County
296
13.
Jones County
343
1.
-
Madison Allie
20:34.71
Locust Grove
2.
12
Alaina Tomlinson
22:29.43
SR
LaGrange
3.
11
Yassah Dudley
22:52.16
Carrollton
4.
-
Elise Karinshak
23:23.59
PR
Greater Atlanta Chri...
5.
12
Semia Houston
23:47.52
Shaw
6.
-
Anna Brovoll
24:33.32
PR
LaGrange
7.
-
Jamarria Williams
25:05.01
PR
Southwest Dekalb
8.
11
Melissa Ruiz
25:05.71
Eastside
9.
12
Sara Momtahan
25:08.35
Carrollton
10.
-
Shaylyn Sullivan
25:09.73
PR
Westminster
11.
9
Katie Wooten
25:19.44
Carrollton
12.
12
Kayla Fernander
25:26.64
SR
Villa Rica
13.
10
Tori Stopford
25:47.90
SR
Whitewater
14.
-
Hannah Irvin
25:52.48
OLA
15.
10
Mikaela Sanders
26:01.13
PR
Westminster
16.
11
Elisabeth Maxwell
26:01.55
SR
Westminster
17.
-
Ashley Edwards
26:08.94
OLA
18.
-
Alanis Finn
26:09.61
Locust Grove
19.
-
Taylor Andrews
26:20.25
Locust Grove
20.
12
Elizabeth Roberson
26:23.29
Woodland (Cartersvil...
21.
12
Florida Huff
26:34.88
SR
Westminster
22.
-
Virginia Harrison
26:39.54
PR
Westminster
23.
9
Stephanie Carasco
26:40.16
Woodland (Cartersvil...
24.
9
Angie Carasco
26:48.33
Woodland (Cartersvil...
25.
-
Elizabeth Carter
26:49.27
PR
Westminster
26.
10
Cally Casterline
26:50.67
SR
McIntosh
27.
10
Grace Mallon
26:52.86
Whitewater
28.
10
Madeline Potts
26:53.29
Central (Carroll Cou...
29.
10
Haley Thompson
26:54.15
Central (Carroll Cou...
30.
12
Macey Loveless
27:01.20
Carrollton
31.
-
Marie Hudgins
27:05.97
PR
Westminster
32.
9
Sophie Naguszewski
27:08.05
Carrollton
33.
10
Brooke Raniere
27:08.69
PR
McIntosh
34.
12
Landrey Dixon
27:15.13
Carrollton
35.
-
Maggie Fowler
27:21.23
PR
Westminster
36.
10
Bethany Blackman
27:24.41
Carrollton
37.
-
Anna Doerr
27:38.76
PR
LaGrange
38.
-
Brianna Stansbury
27:49.84
LaGrange
39.
12
Sarah Katherine Sm...
27:59.64
SR
Carrollton
40.
9
Anna Tait
28:06.44
Hiram
41.
10
Morgan Whitker
28:10.61
Carrollton
42.
-
Luk Cherry
28:12.09
Locust Grove
43.
11
Kristy Castillo
28:14.98
Woodland (Cartersvil...
44.
-
Serena Campbell
28:19.15
Dutchtown
45.
-
Sarah Kester
28:21.56
PR
Greater Atlanta Chri...
46.
9
Audrey Best
28:23.10
Carrollton
47.
-
Gabrielle Curry
28:30.66
Dutchtown
48.
12
Kayla Bartell
28:39.02
Hiram
49.
-
Caren Bowers
28:39.86
PR
McIntosh
50.
12
Samantha Kerr
28:40.04
SR
Locust Grove
51.
12
Alisia Gomez
28:42.36
SR
Central (Carroll Cou...
52.
10
McKaylie Bowles
28:43.76
Woodland (Cartersvil...
53.
9
Julia Bell
28:56.28
Whitewater
54.
11
Abby Helvig
28:56.94
Whitewater
55.
12
Hannah Wilde
29:10.93
SR
McIntosh
56.
11
Annie Whatley
29:16.84
SR
Oconee County
57.
-
Kenyanna Davis
29:16.89
Shaw
58.
-
Amanda Chambers
29:33.11
OLA
59.
-
Madison Hayes
29:35.09
OLA
60.
12
Anissa Ly
29:39.80
SR
Central (Carroll Cou...
61.
-
Morgan Beck
29:45.36
Jones County
62.
12
Anna Farmer
29:57.99
Central (Carroll Cou...
63.
10
Elizabeth Morris
30:11.50
OLA
64.
10
Sara Castro
30:15.88
PR
Oconee County
65.
10
Mallory Plunkett
30:20.60
SR
McIntosh
66.
10
Marie Thompson
30:28.73
Central (Carroll Cou...
67.
9
Morgan Carey
30:31.49
Oconee County
68.
-
Caitlyn Caldwell
30:33.93
Whitewater
69.
12
Taylor Key
30:35.39
SR
Greater Atlanta Chri...
70.
-
Helen Hu
30:45.21
PR
McIntosh
71.
12
Hannah Sanders
30:47.82
Whitewater
72.
-
Ya'Mia Cystrunk
30:50.73
PR
Shaw
73.
-
Savannah Leatherwood
30:57.09
OLA
74.
-
Mary Shaw
31:00.08
OLA
75.
-
Lesly Perez
31:02.53
Dutchtown
76.
-
Hanna Reider
31:27.84
PR
Druid Hills
77.
-
Brianna Choy
31:28.12
Locust Grove
78.
9
Mary Nguyen
31:32.22
Whitewater
79.
-
Amanda Thompson
31:44.09
LaGrange
80.
12
Skylar Keys
31:47.79
PR
Eastside
81.
9
Tovah Joyner
31:48.54
PR
Eastside
82.
10
Cassidy Coupanger
31:49.79
Whitewater
83.
-
Amber Johnson
31:52.02
Locust Grove
84.
-
Anna Rogers
31:53.53
Whitewater
85.
-
Nairah Cooper
31:56.47
Dutchtown
86.
-
Cassidy Hammons
32:01.11
Jones County
87.
-
Americus Dunson
32:03.66
Jones County
88.
9
Sydney Ashcraft
32:15.53
Hiram
89.
-
Sarah Evans
32:20.10
PR
Oconee County
90.
-
Honey Shah
32:23.41
PR
Shaw
91.
9
Leonada Saint-louis
32:24.55
Hiram
92.
-
Sarah Delamo
32:27.02
Locust Grove
93.
-
Amelia Wainscott
32:32.18
PR
Druid Hills
94.
12
Mary Beth Callaway
32:37.46
LaGrange
95.
11
Victoria Sturges
33:01.67
SR
Oconee County
96.
-
Ashley McIntyre
33:02.21
OLA
97.
10
Rashi Agrawal
33:14.83
Oconee County
98.
-
Ashley Dunson
33:26.92
Jones County
99.
-
Tennese Porter
33:29.72
OLA
100.
12
Clara Comiskey
33:43.40
SR
McIntosh
101.
9
Addi Gilreath
33:48.64
Eastside
102.
10
Leah Smith
33:53.01
PR
Eastside
103.
-
Anna Nguyen
33:54.40
Dutchtown
104.
-
Gracie Hudson
34:17.65
Jones County
105.
-
Juliana Barreto
34:24.54
Locust Grove
106.
11
Jaycie Benefield
34:36.67
PR
Central (Carroll Cou...
107.
11
Natalie Dietz
35:06.07
PR
Oconee County
108.
9
Sarah Meyer
35:51.10
PR
Oconee County
109.
10
Hannah Bruce
36:13.64
PR
Eastside
110.
11
Carson Lewis
36:43.44
Whitewater
111.
-
Cassidy Smith
37:30.21
Jones County
112.
-
Mercy Ogutu
39:49.34
PR
Druid Hills
113.
-
Karissa Danvir
40:49.78
Jones County
114.
-
Stasia Player
41:07.99
Dutchtown
115.
-
Anjayla McRae
42:14.74
Dutchtown
Provided by Athletic.net
5,000 Meters 6A-7A
to see charts & hypothetical scores
Official Team Scores
1.
Pace Academy
53
2.
North Paulding
68
3.
Alexander
81
4.
Mountain View
117
5.
Sequoyah
141
6.
East Coweta
146
7.
Greenbrier
215
8.
New Manchester
227
9.
Buford
228
10.
Hewitt-Trussville
255
11.
Mill Creek
280
1.
-
Payton Payne
21:02.14
Pace Academy
2.
-
Caroline Crum
21:05.47
Sequoyah
3.
10
Baylee Evans
21:14.34
North Paulding
4.
11
Sarah Davis
21:18.04
SR
Buford
5.
9
Kennedy Crawford
21:29.05
PR
Alexander
6.
12
Alexis Carter
21:30.24
SR
Mountain View
7.
10
Holly Hind
21:35.87
PR
East Coweta
8.
11
Miya Dean
21:38.31
PR
East Coweta
9.
10
Veronica Sandoval
21:38.81
PR
Pace Academy
10.
-
Paula Sandoval
21:39.22
PR
Pace Academy
11.
12
Julia Ross
21:41.78
Pace Academy
12.
10
Chloe Hetherington
21:49.77
PR
Mountain View
13.
10
Simone Johnson
21:53.45
North Paulding
14.
10
Alex Whiten
21:55.37
SR
North Paulding
15.
12
Sabria Wooten
22:07.18
SR
New Manchester
16.
11
Cynthia Lopez-Jordan
22:16.34
SR
Alexander
17.
12
Carleigh Camp
22:25.51
SR
Alexander
18.
11
Savannah Watkins
22:35.14
North Paulding
19.
10
Bailey Brackin
22:35.55
SR
Alexander
20.
11
Kaitlyn Miller
22:41.72
North Paulding
21.
10
Gahyun Kim
22:54.67
PR
Mountain View
22.
-
Erin Hood
23:06.71
Pace Academy
23.
10
Carly Irvine
23:09.03
PR
Pace Academy
24.
9
Celia Camp
23:15.40
PR
Alexander
25.
-
Jayla Brown
23:19.05
Pace Academy
26.
9
Rylee Lewis
23:21.66
North Paulding
27.
9
Alexia Allen
23:24.30
PR
New Manchester
28.
11
Alexandria Stevens
23:38.62
SR
Alexander
29.
10
Ann Rafeedie
23:40.69
SR
Pace Academy
30.
-
Ashley Painter
23:51.93
Sequoyah
31.
10
Brianna Wolven
23:58.92
North Paulding
32.
11
Brenda Ayuk
23:59.88
SR
Alexander
33.
-
Kiley Howard
24:11.91
Sequoyah
34.
-
Kamryn Hodge
24:12.02
PR
Greenbrier
35.
11
Helena Steen
24:14.44
PR
Hewitt-Trussville
36.
11
Theresa Shipes
24:17.83
SR
Greenbrier
37.
10
Marley Mangione
24:26.14
SR
Greenbrier
38.
10
Madeline Stevens
24:31.30
North Paulding
39.
10
Laura Spivey
24:32.05
PR
Mountain View
40.
-
Kyle Huerta
24:34.74
Sequoyah
41.
12
Lizette Lara
24:38.28
SR
East Coweta
42.
-
Alayna Johnson
24:40.79
Sequoyah
43.
12
Amanda Flatt
24:42.61
SR
Mountain View
44.
10
Jasmine Park
24:47.49
PR
East Coweta
45.
-
Carson Myers
24:48.57
PR
Pace Academy
46.
-
Delaney Caslow
24:52.75
Woodstock
47.
10
Madeline Arenth
24:59.74
SR
Pace Academy
48.
9
Christiane Fletcher
25:03.39
PR
Mountain View
49.
-
Julia Farrier
25:14.45
Woodstock
50.
-
Yaneli Torres
25:20.33
PR
Buford
51.
10
Amberly McCorkle
25:23.13
SR
Mountain View
52.
9
Kate Sandberg
25:30.50
PR
Mountain View
53.
11
Bailey Curtis
25:31.96
PR
Mill Creek
54.
11
Alexia John
25:43.74
Woodstock
55.
12
Nora Parker
25:45.43
PR
Mountain View
56.
12
Samantha Van Hoose
25:57.49
SR
Mountain View
57.
12
Ashleigh Hicks
26:05.96
PR
Hewitt-Trussville
58.
12
Meg Richardson
26:13.95
Sequoyah
59.
11
Fiona Flynn
26:18.30
SR
Greenbrier
60.
12
Jessica Gerekaris
26:18.73
SR
East Coweta
61.
-
Natalie Jordan
26:18.99
Sequoyah
62.
-
Avery Stiber
26:21.32
Woodstock
63.
-
Itzel Fuentes
26:25.19
Sequoyah
64.
-
Aniya Cone
26:34.77
PR
New Manchester
65.
12
Keri Ashworth
26:35.05
PR
Alexander
66.
-
Ariana White
26:39.31
PR
Hewitt-Trussville
67.
11
Caitlyn Moore
26:44.73
PR
East Coweta
68.
-
Heidi Hyatt
26:49.95
PR
Buford
69.
-
Erin McLaughlin
26:53.69
Sequoyah
70.
-
Chandler Holley
26:54.71
PR
Hewitt-Trussville
71.
-
Emma Babushkin
26:56.09
PR
Mill Creek
72.
11
Alex Godfrey
26:58.18
PR
Alexander
73.
-
Angeleek Rodriguez
26:59.98
PR
Mill Creek
74.
-
Dakota Ellis
27:03.28
PR
Mill Creek
75.
12
Katie Wooten
27:03.49
SR
Mill Creek
76.
11
Abby Warner
27:05.37
Sequoyah
77.
-
Yuritzi Cruz Torres
27:24.08
SR
Buford
78.
-
Erica Head
27:28.76
PR
Greenbrier
79.
12
Caitlin Adams
27:36.36
PR
East Coweta
80.
-
Melanie Mendoza
27:44.19
PR
Buford
81.
-
Olivia Calma
27:55.89
SR
Hewitt-Trussville
82.
11
Jazmine Reed
28:05.16
SR
New Manchester
83.
10
Hannah Bacho
28:28.78
PR
East Coweta
84.
10
Sydney Villafana
28:38.62
PR
New Manchester
85.
-
Aliyah Brown
28:46.39
PR
Hewitt-Trussville
86.
9
Braylee Marston
28:53.50
PR
East Coweta
87.
11
Faritima Mbaye
29:16.78
SR
Mill Creek
88.
10
Riley Walsh
29:18.01
SR
East Coweta
89.
10
Reilly Kay
30:11.84
SR
Mill Creek
90.
11
Katelyn Smith
30:22.59
Newnan
91.
9
Courtney Benson
30:32.18
Newnan
Provided by Athletic.net
5,000 Meters Championship
to see charts & hypothetical scores
Official Team Scores
1.
North Gwinnett
144
2.
Woodland (Cartersv...
169
3.
Westminster
180
4.
Hart County
190
5.
St Pius X Catholic
192
6.
Flowery Branch
194
7.
Woodstock
200
8.
North Oconee
221
9.
Starr's Mill
238
10.
Etowah
244
11.
Leon
247
12.
Oconee County
265
13.
McIntosh
310
14.
Archer
314
15.
Druid Hills
388
16.
Jones County
442
17.
Hebron Christian A...
453
18.
Whitewater
466
19.
Hewitt-Trussville
501
20.
Mill Creek
533
21.
Rome
558
22.
Hiram
584
23.
Northside (Columbus)
623
24.
Jackson County
624
25.
Newnan
659
26.
Rockmart
741
1.
12
Audrey Honiotes
19:32.10
Hart County
2.
12
Macki Walsh
19:44.10
Etowah
3.
10
Brynne Sumner
20:08.40
Woodstock
4.
11
Erika Plummer
20:08.80
PR
Flowery Branch
5.
11
Lyndsey Fowler
20:15.50
PR
North Gwinnett
6.
10
Mackenzie Cromer
20:17.50
Union Grove
7.
9
Carli Clymer
20:20.00
Woodland (Cartersvil...
8.
10
Victoria Flowers
20:21.30
PR
Westminster
9.
11
Nicole Pachuta
20:23.80
Oconee County
10.
9
Megan Uszynski
20:25.90
PR
McIntosh
11.
11
Mary Valli
20:28.70
Starr's Mill
12.
9
Morgan Vaden
20:30.20
St Pius X Catholic
13.
9
Angela Cochran
20:33.60
Woodland (Cartersvil...
14.
12
Mackenzie Morse
20:36.30
North Oconee
15.
11
Tanner Guest
20:40.80
Hart County
16.
10
Erin Leonard
20:42.00
SR
Jones County
17.
-
Megan Dobso
20:43.20
Starr's Mill
18.
11
Sydney Runyan
20:45.60
Etowah
19.
10
Caroline McArthur
21:05.70
Oconee County
20.
12
Emma Egg
21:10.90
SR
North Gwinnett
21.
11
Shannon Hoolahan
21:12.50
SR
Flowery Branch
22.
12
Grace Spivey
21:21.80
SR
Archer
23.
9
Zoe Smith
21:24.30
PR
McIntosh
24.
11
Bronte Bacchetta
21:28.90
SR
Westminster
25.
10
Katherine Resavage
21:32.80
Leon
26.
11
Lindsay Scifers
21:37.80
Woodland (Cartersvil...
27.
11
Brianna Sattinger
21:40.10
SR
McIntosh
28.
10
Sydney Hall
21:40.70
SR
Hewitt-Trussville
29.
10
Naima Turbes
21:41.50
SR
Westminster
30.
-
Anna Burnett
21:45.30
Woodstock
31.
10
Hannah Grainger
21:51.00
SR
Flowery Branch
32.
10
Bryce Phillips
21:53.10
SR
Hart County
33.
12
Miranda Taylor
21:56.20
Hebron Christian Aca...
34.
9
Tyler Feild
21:57.70
St Pius X Catholic
35.
11
Gabby Huff-Streiter
21:58.70
North Oconee
36.
9
Makenna Trapheagen
22:00.60
Woodland (Cartersvil...
37.
11
Amanda Jackson
22:01.60
Hebron Christian Aca...
38.
12
Carly Anderson
22:07.70
SR
North Gwinnett
39.
12
Melanie Bowden
22:12.00
North Oconee
40.
11
Jessica Tardy
22:17.50
St Pius X Catholic
41.
-
Lisa Medford
22:19.90
PR
Druid Hills
42.
12
Kaitlyn Jones
22:28.10
SR
North Gwinnett
43.
11
Abbey Pinkerton
22:34.30
PR
North Gwinnett
44.
11
Hannah Jones
22:35.00
SR
North Gwinnett
45.
9
Elizabeth Calabro
22:37.50
PR
Leon
46.
11
Shelby Pacholke
22:37.50
SR
North Gwinnett
47.
12
Jaylin Lucier
22:37.70
Etowah
48.
10
Maggie Yankovich
22:38.00
St Pius X Catholic
49.
11
Anna Gill
22:43.00
Leon
50.
12
Kaitlyn Holder
22:43.80
Jones County
51.
10
Anna Bailey
22:43.90
Woodstock
52.
10
Zemmie Steger
22:46.30
Starr's Mill
53.
10
Kelly Connerley
22:46.30
SR
Archer
54.
9
Norine Moore
22:47.60
PR
Oconee County
55.
10
Abby Renner
22:52.00
Union Grove
56.
11
Madison Congdon
22:53.80
Hart County
57.
11
Gwen Setlock
22:54.10
Woodstock
58.
-
Erica Hambacker
22:54.50
PR
North Gwinnett
59.
11
Mariah Millsap
22:57.00
SR
Flowery Branch
60.
10
Darby Pierce
22:57.40
Etowah
61.
12
Maddie Turner
22:57.80
SR
Westminster
62.
10
Rachel Woods
22:59.30
Newnan
63.
-
Maddie Gorke
23:00.20
PR
North Gwinnett
64.
10
Olivia Henry
23:00.90
SR
Archer
65.
9
Nora Bailey
23:04.10
Rome
66.
11
Mary Margaret Cozart
23:07.40
St Pius X Catholic
67.
10
Rachel Smith
23:08.10
Woodstock
68.
-
Olivia Tordella
23:09.70
PR
Westminster
69.
12
Zoe Sheldon
23:10.70
Leon
70.
12
Adrianna Dogan
23:11.10
SR
Leon
71.
9
Siya Kannan
23:11.70
North Oconee
72.
12
Frannie Pittman
23:12.20
Jones County
73.
11
Courtney Jones
23:18.20
SR
North Oconee
74.
11
Elena Guerra
23:18.20
SR
Mill Creek
75.
12
Rachel Juieng
23:18.50
SR
Druid Hills
76.
11
Sarah Melkerson
23:24.10
SR
North Gwinnett
77.
-
Lydia Medford
23:24.60
SR
Druid Hills
78.
10
Ishta Bahl
23:25.40
PR
Westminster
79.
-
Jaycee Ponce
23:27.80
PR
Jackson County
80.
10
Jolie Ahrens
23:28.60
Hiram
81.
12
Morgan Davidson
23:29.60
SR
Jackson County
82.
11
Ashley McMahon
23:30.00
SR
Whitewater
83.
11
Natalie Lopez
23:32.10
SR
Archer
84.
9
Laney Polvino
23:33.20
PR
St Pius X Catholic
85.
-
Lexi Edwards
23:35.00
Starr's Mill
86.
-
Raney Walker
23:35.50
Starr's Mill
87.
9
Isabelle Neckel
23:37.40
Whitewater
88.
12
Brooke Atkinson
23:39.30
PR
Hewitt-Trussville
89.
9
Sierra Wainer
23:40.30
PR
Flowery Branch
90.
10
Cailey Dunford
23:41.80
Oconee County
91.
12
Mallory Grace
23:43.90
St Pius X Catholic
92.
10
Samantha Rahinsky
23:44.50
SR
Mill Creek
93.
12
Klara Lou
23:44.60
PR
Westminster
94.
10
Lauren Fairleigh
23:51.20
St Pius X Catholic
95.
-
Mckenna Taylor
23:53.60
Hebron Christian Aca...
96.
11
Corin Hoel
23:56.50
Hart County
97.
9
Mackenzie Stephenson
23:57.20
Woodland (Cartersvil...
98.
-
Genevieve Ferrara
23:57.30
PR
Druid Hills
99.
-
Hadley McClatchey
23:58.80
PR
Westminster
100.
10
Sarah Glick
24:02.70
Rome
101.
9
Abigail Campos
24:03.10
Woodland (Cartersvil...
102.
10
Hikari Ikeda
24:03.80
Starr's Mill
103.
11
Makira Walton
24:06.50
Starr's Mill
104.
11
Mary Kate Baus
24:07.70
Whitewater
105.
11
Romie Ingram
24:10.50
Northside (Columbus)
106.
9
Emma Baus
24:11.60
Whitewater
107.
10
Tara Davis
24:12.60
Starr's Mill
108.
11
Claire Bergman
24:13.10
SR
Westminster
109.
12
Marisa Gonzalez
24:19.30
Northside (Columbus)
110.
9
Julia Peroni
24:19.60
Oconee County
111.
11
Rosie Marshall
24:27.20
Leon
112.
-
Sarah McCartney
24:27.90
PR
Archer
113.
9
Mimi Borden
24:27.90
PR
Archer
114.
11
Hannah Everest
24:30.30
Woodstock
115.
11
Carson Smith
24:30.40
SR
Hart County
116.
10
Haley Van Steenbergh
24:33.40
PR
Flowery Branch
117.
11
Sophie Brown
24:34.00
North Oconee
118.
-
Ellie Kate Jones
24:35.60
PR
Hewitt-Trussville
119.
11
April Huckleberry
24:38.60
PR
Flowery Branch
120.
11
Makaylee Cannington
24:39.20
Whitewater
121.
10
Mollie Peterson
24:43.70
PR
Flowery Branch
122.
10
Amy Lepley
24:45.60
Leon
123.
-
Callie Weidman
24:46.80
PR
Druid Hills
124.
10
Lauren Robinson
24:48.30
PR
Hart County
125.
11
Kyla Bellinski
24:49.00
Northside (Columbus)
126.
-
Sydney Roberts
24:50.70
Union Grove
127.
9
Maggie Clutter
24:52.30
Oconee County
128.
11
Sydney Purnell
24:55.20
SR
Mill Creek
129.
10
Lydia Kenney
24:55.80
Hiram
130.
12
Gigi Gonsalves
24:56.50
Rome
131.
11
Savannah Medlin
24:58.50
Hiram
132.
9
Sarah Spivey
24:58.80
PR
Archer
133.
9
Hannah Johnson
25:00.20
Etowah
134.
12
Hayley Hornick
25:03.10
SR
Hart County
135.
11
Allie Sproull
25:05.00
Rockmart
136.
-
Tenae Grigsby
25:07.00
Starr's Mill
137.
12
Desi Batchelder
25:07.10
PR
Archer
138.
-
Tyler Rhine
25:09.50
PR
Mill Creek
139.
10
Mary Ella Owens
25:15.00
Rockmart
140.
10
Sofia Lopez
25:16.00
SR
McIntosh
141.
12
Kayla Hort
25:17.10
SR
McIntosh
142.
11
Anna Cobb
25:17.50
North Oconee
143.
9
Grace Webb
25:17.60
Woodland (Cartersvil...
144.
12
Alyssa Hawkins
25:17.90
Hebron Christian Aca...
145.
10
Sydney Hall
25:18.30
Newnan
146.
12
Olivia Bland
25:19.20
SR
Hewitt-Trussville
147.
12
Leonie Parkinson
25:20.00
Clarkston
148.
9
Molly Worst
25:20.00
Whitewater
149.
12
Emily Herring
25:21.50
Hiram
150.
-
Karisma Singh
25:22.00
PR
Mill Creek
151.
11
Alyssa Anderson
25:22.50
Northside (Columbus)
152.
12
Ayrica Welch
25:23.40
Hiram
153.
12
Azza Adam
25:23.70
Clarkston
154.
11
Rachel Buffa
25:25.00
PR
Oconee County
155.
9
Jillian Bumgarner
25:25.20
PR
Archer
156.
9
Lauren Zhu
25:26.30
Leon
157.
11
Melody Yates
25:26.50
Etowah
158.
12
Hollis Brown
25:27.00
North Oconee
159.
10
Ashlynn Crain
25:28.90
SR
McIntosh
160.
10
Emma Murray
25:28.90
SR
McIntosh
161.
11
Olivia Wilson
25:35.50
Rome
162.
9
Grace Carpenter
25:40.40
PR
Archer
163.
10
Laura Mccurry
25:43.40
Rome
164.
11
Katie Schreiber
25:44.00
Rome
165.
9
Grace Overholt
25:46.70
Leon
166.
10
Diana Robertson
25:47.40
PR
Mill Creek
167.
11
Jaylen Foster
25:48.00
Whitewater
168.
9
Grace Shay
25:55.60
Newnan
169.
11
Lexie Stewart
25:58.90
Hiram
170.
12
Gina Davis
25:59.30
Hiram
171.
11
Sarah Peterson
26:00.10
SR
Hewitt-Trussville
172.
9
Malorie Bradfield
26:02.20
Rockmart
173.
9
Grace Smith
26:02.60
Newnan
174.
11
Hallie Froh
26:04.40
SR
Mill Creek
175.
10
Lane Wortmann
26:04.70
SR
McIntosh
176.
-
Dawson Robinson
26:10.20
Jones County
177.
-
Tori Penn
26:20.70
PR
Westminster
178.
10
Ana Torres
26:24.00
SR
Jackson County
179.
11
Marly Ahrens
26:24.20
Hiram
180.
-
Mckinleigh Stripling
26:27.90
Jones County
181.
10
Zyikeirra Robinson
26:28.40
Clarkston
182.
10
Elizabeth Walker
26:28.70
Whitewater
183.
-
Mikala Monroe
26:32.20
Jones County
184.
10
Madeleine Mierzeje...
26:33.60
SR
Jackson County
185.
10
Josie Scordato
26:39.10
SR
Mill Creek
186.
9
Abigail Carson
26:39.70
Etowah
187.
12
Emily McMahon
26:41.20
SR
Hewitt-Trussville
188.
-
Morgan McCall
26:41.70
PR
Jackson County
189.
-
Samantha Willie
26:51.00
PR
Mill Creek
190.
11
Camille Trammell
27:00.70
Rome
191.
10
Erin Kenney
27:04.60
Hiram
192.
-
Asena Anderson
27:04.80
PR
Druid Hills
193.
12
Emily Greipsson
27:06.90
SR
Druid Hills
194.
-
Emily Burns-Kaurin
27:07.40
PR
Druid Hills
195.
11
Kate Mattison
27:11.70
North Oconee
196.
9
Parker Lewis
27:17.60
Whitewater
197.
11
Sarah Limer
27:22.20
Etowah
198.
-
Katie Chambers
27:29.10
Jones County
199.
12
Samantha Heflin
27:32.80
Hebron Christian Aca...
200.
9
Anna Cate Loveman
27:35.90
Rome
201.
-
Bailey Richards
27:37.00
PR
Jackson County
202.
10
Lisa Calvert
27:41.10
Whitewater
203.
-
Hayden Ponce
27:42.90
PR
Jackson County
204.
10
Mollie Little
27:44.90
Rockmart
205.
10
Dalia Gibson
27:57.80
Newnan
206.
-
Carina Perez
27:59.70
SR
Rome
207.
11
Hannah Marriaga
28:30.40
Newnan
208.
10
Elizabeth Woodham
28:33.70
Newnan
209.
9
Laura Hillhouse
28:42.00
Rockmart
210.
10
Abigail Shaw
28:55.60
Rome
211.
9
Tori Taft
29:10.60
Northside (Columbus)
212.
12
Carlie Fass
29:20.10
Oconee County
213.
9
Mackenzie Rose
29:29.60
PR
McIntosh
214.
9
Grayce Earwood
30:05.00
Rockmart
215.
10
Lucy Gray
30:20.00
PR
Northside (Columbus)
216.
11
Promise Ledford
30:27.60
SR
Jackson County
217.
11
Paige Batten
30:32.30
Newnan
218.
-
Ansley Rowland
30:33.50
Jones County
219.
9
Katie Cummings
30:50.30
PR
Northside (Columbus)
220.
-
Brook England
30:55.70
PR
Jones County
221.
-
Pierrette Barge
31:45.80
Clarkston
222.
9
Lorene Parker
31:55.80
Rockmart
223.
10
Olyvia Brock
32:11.20
Northside (Columbus)
224.
-
Abigail Tollson
33:06.60
PR
Jones County
Provided by Athletic.net
Like
·
Comment
·
Share
·
E-mail
·
28611 views
Post to:
Post as:
Post
0 shares:
Carrollton Cross Country Invitational
,
DyeStat.com
,
Shane
view all
0
likes:
0
comment(s)
History for Carrollton Cross Country Invitational
Year
Results
Videos
News
Photos
Blogs
2019
1
1
2018
1
1
2017
1
1
2016
1
1
2015
1
1
2014
2
13
4
61
2013
1
1
2012
1
1
2011
1
1
2010
1
1
2009
1
1
Show 8 more
Hashtags
#carrollton-orthopaedic-xc-invitational
+PLUS highlights
+PLUS coverage
Live Events
Get +PLUS!